BİNBAY TV
0(530) 100 90 85
Kaptan Paşa, Piyalepaşa Blv. No:34385, 34290 Şişli/İstanbul
Prostat Ameliyatı Sonrası Komplikasyonlar ve İyileşme Süreci

Prostat kanseri ameliyatı sonrası iyileşme süreci ve oluşabilecek komplikasyonlar iyi izlenmelidir. Her ameliyattan sonra olduğu gibi prostat ameliyatı sonrasında da bakım ve iyileşme süreci önemlidir. Prostat ameliyatı sonrası kanama olması, prostat ameliyatı sonrası ağrı gibi bazı komplikasyonlar oldukça yaygın olarak görülür. Bunun yanında ameliyat bölgesinde enfeksiyon belirtileri takip edilmesi de önerilir.

Prostat Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler

Prostat ameliyatı sonrası bakım gereksinimi sebebiyle ayağa kalkmanıza müsade edilmeyecektir. Bu süre zarfında mesanenize serum şeklinde yıkama solüsyonu verilerek sürekli olarak sondadan tahliye olması sağlanacaktır. Bu solüsyonun amacı ameliyat sonrasında oluşabilecek ufak tefek kanamaların pıhtılaşmasını önlemek ve idrar yollarını açık tutmaktır.

Ertesi gün ya da aynı gece bu işlem hekiminizin tercihlerine bağlı olarak sonlandırılabilir. Ayağa kalkıp yürüdükten sonra bu işlem devam etmeyecektir. Artık içtiğiniz sularla, çıkardığınız idrar bu solüsyonun görevini üstlenecek ve ameliyat sonrası oluşabilecek pıhtılaşmadan sizi koruyacaktır.

Prostat Ameliyatı Sonrası Bakım Süreci

Ameliyatınızı sağlıklı bir şekilde olarak taburcu olduktan sonra uymanız gereken bazı kurallar vardır. Ameliyat sonrasında birkaç ay kanama riski bulunmaktadır. Bu nedenle dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Prostat kanseri ameliyatı sonrası iyileşme süresi bazı durumlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Ameliyat türü, hastalık derecesi, hastanın sağlık durumu gibi etmenler vardır. Ama genel olarak iyileşme süresi kısa olmaktadır.

Prostat Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Sert zeminlere oturulmamalıdır.
 • Kabız kalınmamaya dikkat edilmeli.
 • Acı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalı.
 • Uzun süreli oturulmamalı.
 • Ağır kaldırılmamalıdır.
 • Uzun ve yorucu faaliyetlerden uzak durulmalı.
 • İstirahat etmeye dikkat edilmeli.
 • Günlük olarak en az 3 lt su içilmeli.
 • Hekiminizin vereceği reçete düzenli bir şekilde kullanılmalı.
 • Ameliyatı sonrasında iyileşme sürecinde hasta ilk bir haftalık dönemde araç kullanmamalıdır. Ayrıca kasık bölgesini zorlayacak bisiklet sürmek, egzersiz yapmak, at binmek gibi faaliyetlerden 6 ay uzak durmanız gereklidir.
 • Kasık bölgesini sıkacak şekildeki pantolonlar giyilmemelidir.
 • Alkol ve kafein içeren içecekler tüketilmemelidir.
 • Ameliyat sonrasında hekiminiz aksini belirtmediği sürece oturarak duş yapılmamalıdır.

Prostat Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki

Prostat ameliyatı sonrası cinsel ilişki oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Prostat bezi, boşalma esnasında oluşan sıvıyı üretir. Bu işlevi sayesinde spermlerin işlev görmesini sağlar ve dolayısı ile hamilelik için gereklidir.

Vücutta prostatın çok yakınından geçen ve penise giden sinirler bulunur. Bu sinirler prostatın yalnızca birkaç milimetre yakınından geçer. Bu sebepten herhangi bir cerrahi ameliyat sırasında radyasyon ve operasyondan etkilenebilmektedirler. Bahsettiğimiz bu sinirler ereksiyonu sağlayan sinirlerdir.

Prostat ameliyatı sonrasında bazı hastalarda cinsel ilişki sırasında idrar sızdırmasına rastlanabilir. Bu olay her erkeğin başına gelmemekle birlikte zararsız ve geçicidir.

Prostat Ameliyatı Sonrası Kanama

Prostat ameliyatı sonrası kanama en sık yaşanan sorunlardan birisidir. Sorununun önlenmesi için operasyonun gerçekleştirildiği bölgeye dren sistemi kurulur ve bu sistemin yanı sıra kanamayı önlemesi için bazı tedavi uygulamaları da yapılır. Prostat ameliyatı sonrasında kanama görülmesi büyük sorunların habercisi olmamakla birlikte kronik bir hal alması halinde mutlaka doktorunuz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Prostat ameliyatı sonrası oluşabilecek birçok risk bulunmaktadır. Bu riskler arasında idrar yapma problemi yaşamak, idrar kaçırma, kanama ve cinsel işlevsizlik bulunabilir. Bu yazımızda sizlere prostat ameliyatı sonrası kanama sorunundan bahsedeceğiz.

Prostat Ameliyatı Sonrası İdrar Kaçırma

Prostat ameliyatı sonrası idrar kaçırma ve/veya idrar yapamama sık görülen bir yan etkidir. Bu yan etki genellikle kısa bir zamanda sona ermektedir.

Geçici idrar kaçırma (inkontinans), idrarın serbest bırakılmasını kontrol eden sfinkter kaslarındaki bozulma veya rahatsızlığın sonucudur. Bu inkontinans türü, genellikle doğum sonrası kadınların yaşadığı stres inkontinansına benzer.

Prostat kanseri ameliyatından sonra asıl amaç hızlıca iyileşmek, mesane üzerinde tam kontrol sahibi olmak ve tekrar cinsel olarak aktif hale gelmektir.

Prostatın Ameliyatla Alınması Sonucu Oluşacak Durumlar

 • Prostat bezi veya seminal vezikülleri alınan kişi orgazm olmasına rağmen boşalma gerçekleştiremeyecektir. Prostatı alınan kişi ancak laboratuvar gibi ortamların ve bir takım çalışmaların yardımı ile çocuk sahibi olabilirler.
 • Peniste herhangi bir hissizlik ve orgazm olamama durumu söz konusu değildir.
 • Kişinin tam ereksiyon olma ihtimali azalsa da zamanla eski haline geri dönüş sağlayabilir.
 • Eğer kanser sinirlere ulaşmamışsa ve ameliyat sırasında sinirlere herhangi bir zarar gelmezse ereksiyon durumunda kısa süreli bir değişme yaşanır.

Prostat kanseri ameliyatı olanların yorumları ve iyileşme süreci ile ilgili deneyimleri bir çok prostat hastası için aydınlatıcı olabilir. Hasta yorumları sayfamızdan bazı hastalarımızın yorumlarını okuyabilirsiniz.

Yorumlar ve Sorular
Süleyman
6 ay önce
İyi akşamlar hocam 66 yaşındayım prostat 100 olmuş ameliyat olacağım açık olması durumunda sertleşme problemi yaşar mıyım
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
6 ay önce
Açık prostat ameliyatı sonrası sertleşme sorunları yaşanabilir, ancak bu durum kişiye ve ameliyatın özelliklerine göre değişir. Bu konuda detaylı ve kişiselleştirilmiş bir bilgi almak için Prof. Dr. Murat Binbay gibi bir üroloji uzmanına danışmanız en doğru yaklaşım olacaktır.
Mehmet
2 yıl önce
İyi günler hocam prostat 150 olmuş küçültmek için avodart kullanıyorum 2 aydır cinsel hayatım yok sertleşme sorunu yaşıyorum ilacı bırakınca nekadar süre sonra düzelir normale döner birde ameliyat olsam sertleşme sorunu yine yaşarmıyım en iyi ameliyat yöntemi hangisi cinsel hayatı etkilemeyen yaşım 45 lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Geçmiş olsun Mehemt Bey. Prosrat büyümesi tedavisinde bir çok başarılı tedavi yöntemi bulunuyor. Hasta için en uygun yöntemi bulmak için bazı testler ve muayene gerekli. Dilerseniz prostat büyümesi tedavisi hakkında detaylı bilgi almak ve randevu için 0 (530) 100 90 85 numaralı telefon ile bize ulaşabilirsiniz.
Burak aydın
2 yıl önce
Hocam merhaba ben 35 gün oldu ameliyat olalı kapalı ameliyat oldum yaralarım iyileşti idrar kaçırmada yüzde 90 azaldı lakin hiç ama hiç sertleşme olmuyor artık olmazmı hocam Saygılar sunuyorum
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Burak Bey merhaba. Ameliyat sırasında sinir koruyucu işlemler uygulanabilmekte. Böylece ameliyat sonrasında da sertleşme normalde olduğu gibi korunabilmekte. Ancak bazı durumlarda sertleşmenin tekrar kazanılabilmesi için ek tedaviler de uygulanabilir. Bu konuda bir üroloji uzmanına muayene olmalısınız. Bizimle iletişime geçmek ve detaylı bilgi için lütfen 0(530) 100 90 85'den koordinatörümüze ulaşınız. Geçmiş olsun.
Mehmet Kılıçkan
2 yıl önce
Şu anda bir hafta oldu Allah'a şükür rahat boşalıyorum biraz ağrı var inşallah geçer hocama teşekkürler ederim
Cevapla
Bülent Irmak
2 yıl önce
Hocam kolaylıklar diliyorum,45 gün önce tur sistemi ile ameliyat oldum,bugün idrarımı yaparken küçük kırmızı kan pıhtısı gibi üç dört parça gördüm,birde idrarımda hafif bir yanma var,bu konuyla ilgili bilgi alabilirmiyim
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Bülent Bey bu gibi durumlarda operasyonu gerçekleştiren hekiminizi bilgilendirmenizi tavsiye ederiz. Ameliyat sonrasında görülebiliecek komplikasyonlar arasında idrar yapma zorlukları ve kan görülmesi gibi durumlar bulunuyor. Bu durum hala devam ediyorsa hekiminiz ile görüşmenizi öneririz.
Eray
2 yıl önce
Lütfen acil cevap verebilirmisiniz hocam 1 ay önce prostat ameliyati oldum 64 yaşındayım cinsel iliskiye giriyorum fakat meni dışarıya atilmiyor endişe ediyorum yardımlarınızı bekliyorum saygilarimi arz ediyorum çok teşekkür ederim
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Geçmiş olsun Eray Bey. Yorumda belirttiğiniz şikayetiniz prostat ameliyatı sonrasında görülebilen bir durumdur. Ameliyat esnasında prostat çevresinde bulunan sinirler ve dokular da alınmış olabilir. Bu durum geri boşalma dediğimiz duruma sebep olabilmektedir. Detaylı muayene ve bilgi almak için 0(530) 100 90 85 numaralı telefon ile bize ulaşabilirsiniz.
Azad Akgül
2 yıl önce
Hayırlı geceler hocam dayım 64 yaşında bir ay öncesi prostat ameliyatı oldu yengemin okuma yazması olmadığı için yazmam için rica etti kanamaları ve ağrıları devam ediyormuş ve cinsel ilişkide problem yaşıyorlarmış bunun için ne önerirsiniz saygılar çok çok teşekkürlerimi sunuyorum.
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Geçmiş olsun Azad Bey. Bir bilgi vermek için test sonuçlarını incelemek ve muayene etmek gerekiyor. Muayene için 0(530) 100 90 85 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.
Fatma
2 yıl önce
Eşim açık ameliyat oldu ameliyattan 15 sonra idrara çıkamadı sonda takıldı neden
Cevapla
Betül
2 yıl önce
Hocam hayırlı günler. babam 78 yaşında. 3 hafta önce kapalı prostat operasyonu geçirdi oradan covid bulaşmış ve 3 hafta covid tedavisi gördü yoğun şekilde. Şu an üresi 80 civarlarında ve 4 gündür yükselme eğiliminde. Tedaviyle mi alakalıdır yoksa operasyon ile bağlantılı olabilir mi? teşekkürler kreatinin ölçümü yapılmamış.
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Öncelikle geçmiş olsun. Üriner sistem US ve kreatinin bakılması gereklidir.
Çakır uçan
2 yıl önce
Hocam merhaba Çakır ben 48 yasındayım 5 ay oldu prostat ameliyatını robotik oldum idrar kaçırma düzeldi. Hocam sertleşme olmuyor 4 aydır lifta 5 mg kullanıyorum her akşamları 1 tane alıyorum hocam bu normal mi? Başka bir şey yapmam gerekir mi? Teşekkürler iyi akşamlar
Cevapla
Yusuf azman
2 yıl önce
Ameliyat oldu ama sertleşme olmuyor
Sevkan
2 yıl önce
İyi günler hocam...babam 3 hafta önce lazer yöntemiyle bir prostat ameliyatı geçirdi..idrara çok sık çıkıyor ve kanamalı geliyor hatta parça birşeyler geldiğinide söylüyor...acaba bu durum ne kadar daha devam eder ve normalmi
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Geçmiş olsun öncelikle. Ameliyat sonrası bazı geçici komplikasyonlar görülmesi normaldir. Geçmeyen ve devam eden sorunlar hakkında ameliyatı gerçekleştiren cerrah ile görüşülmesini öneriyoruz.
Tugba
2 yıl önce
Babam 15 gün önce açık prostat ameliyatı oldu düm sondası çıkarıldı ama babam idrarının geldiğini hissi hissetmiyor devamlı bez kullanıyor ne zaman a kadar sürer.
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Açık prostat ameliyatı sonrasında iyileşme süreci uzun sürebilmektedir. Yine de bu konuda ameliyatı gerçekleştiren hekim ile görüşmenizi öneririz. Geçmiş olsun.
Cavit ŞENOCAK
7 ay önce
Oncelikle acil şifalar dilerim 17 gün önce açık prostat ameliyatı oldum 2 gün önce sonda alındı şu anda hiçbir şikayetim yok. Doktorum 2 ay boyunca kaçırma olabilr demişti. Biraz beklemek lazım
Mehmet gündem
2 yıl önce
15 gün önce TUR ameliyatı oldum. sık idrar yapma hissi oluyor teşekkür ederim
Cevapla
Mehmet altinozek
2 yıl önce
Merhabalar hocam 45 gün oldu prostat kapalı ameliyat oldum bir türlü toparlayamadım. yalnız penisimin içinde acı yanma oluyor ayni peniste taş var gibi acıyor antibiyotik yazdılar azosilin fayda etmiyor yardımcı olursanız teşekkür ederim
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Geçmiş olsun Mehmet Bey. Yanma ve ağrının nedenini anlayabilmek için muayene etmek gerekir. Ağrılarınız devam ediyorsa 0(530) 100 90 85 'den randevu alarak muayeneye gelmenizi öneririm.
Esra
2 yıl önce
İyigünler babam 10 gün önce açık prostat ameliyatı oldu ameliyat yerinden kan geliyor ve testislerdede aşırı şişkinlik ve yanma var birsey yiyemiyor bu sürec normalmi?Antibiyotik kullandı 1 hafta 2 gündürde iğne antibiyotik verildi hiçbirsey yiyemiyor aşırı ağrısı var cevap verirseniz çok sevinirim iyi günler
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Geçmiş olsun Esra Hanım. Ameliyat sonrasında bir miktar kanama ve ağrı normal karşılanan bir durumdur. Ancak bu durum devamlılık arz ediyorsa ameliyatı yapan doktor ile görüşmenizde fayda var.
Mehti
2 yıl önce
Ben 10 gün önce TUR ameliyatı oldum. 10 gündür çok ağrım var ve kendimi zorlayarak idrar yapıyorum. Ne yapabilirim bu böyle normal midir ve ne kadar devam eder? Teşekkür ederim.
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Geçmiş olsun Mehti Bey. TUR ameliyatı sonrasında ağrı hissi olması olağan bir durumdur. Sürekli olan ve şiddeti azalmayan bir ağrı varsa ameliyatı doktorunuzla irtibata geçmenizde fayda var.
Mükerrem
2 yıl önce
Merhaba babam bir hafta önce prostat ameliyatı oldu üç gündür hafif kanaması oluyor normal mi
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Ameliyat sonrasında kanama durumu ameliyat yöntemine göre değişiklik gösterebilir. Uzun süren kanama durumlarında ameliyatınızı gerçekleştiren cerrah ile iletişime geçmeniz gerekebilir.
Gözde Yılmaz
2 yıl önce
Merhaba, babam prostat ameliyatı oldu. Sürekli enfeksiyon kapıyor? Bunu nasıl önleyebiliriz?
Cevapla
Murteza
2 yıl önce
5 gün önce kapalı tur p ameliyatı oldum idrar yaparken zorlanma ve ağrı şikayetim var iyileşme sürecinde normal midir? Yoksa komplikasyon mu oluştu? Yaşım 77
Cevapla
Ali
2 yıl önce
Benim de 16 gün oldu bende de şikayetler devam ediyor. Çok az iyileşme oldu. İdrar yaparken bekliyorum önce biraz. Sonra gelmeye başlıyor.
Kaya
2 yıl önce
Hocam 5 mg cilalıs damar yapımına yardımcı oluyor mu. 2 yıl once açık prostat amaliyat oldum sertleşme sorunu oldu 6 seans şok dalga tedavisi oldum fakat sadece az bir uyanma oluyor.bu yuzden 5 mg cialus kullanmanın faydası olurmu.teşekkürler
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Evet, sertleşme sorununda Cialis 5 mg faydası olur. Geçmiş olsun.
Osman
3 yıl önce
Hocam turp ameliyatı oldum. Ancak taburcu ameliyat sonrası idrar yapmam ameliyat öncesi ile aynı.. İdrarı kesik kesik bekleyerek yapmıyorum bu ne kadar sürer. Bu şekilde olöası normal mi. :(
Cevapla
Ali
2 yıl önce
Normal mi bilmiyorum ama bende turp oldum bende aynıyım. 16 gün oldu tam. Ama hala şikayetlerim devam ediyor
Berat
3 yıl önce
Hocam çok teşekkür ediyorum size yazdıkdan sonra (idrarda kanama var demiştim hatırladıysanız )idrar yolu kapandı idrara bile çıkamadım katater bile gitmedi tıkanmışdı tama men çok ince demirle yol açıp 7 numara içi simli katater takıldı yönlendirdiyiniz gibi sistoskopi yaptlrdım idrar yolunda daralma var dedi doktor Şüan burjlama ve ilaç tedavisi yapılıyor ameliyyat olmamı önerdiler ama daha önce 2014 yılında kalp krizi geçirdim ve açık kalp ameliyyatı şuntlama oldum ve 2018 de prostat ameliyyatı geçirdim şeker hastasıyım aynı zamanda Ameliyyat riskli oldugu için tekrar ameliyyata girmek istemiyorum doktorun önərdiyi tedavi ile iyileşme olurmu kanal genişletme yöntemi işe yararmı idrara çıkmakta zorlanıyorum ameliyyat olmak zorundamıyım ameliyyatdan çıkamam diye de korkuyorum lütfən yardımcı olursanız aevinirim
Cevapla
Zeki
3 yıl önce
Prostat kanserinden ışın ile ameliyat oldum. Kanama,idrar kaçırma olmadı. Üçyıl geçti peniste sertleşme ve uzunluk olmadı.Yaş 70. Normal cinsel ilişki ne zaman başlar?
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
3 yıl önce
Merhaba Zeki bey. Ameliyat sırasında sinirleri koruyacak şekilde işlem yapıldığı taktirde sertleşme sorunları yaşanmaması sağlanabiliyor. Ameliyatınızı gerçekleştiren doktorunuzdan bilgi almanız gerekmektedir.
D.Ali
2 yıl önce
Merhaba hocam 6 ay önce prostat kanseri robotik cerrahi operasyonu geçirdim sertleşme sorunu yaşıyorum.
Necmettin koyunseven
3 yıl önce
Hocam ben Balıkesir altınoluktan yazıyorum 2 ay önce kapalı prostat ameliyatı oldum bazen idrarım 90 derece sağa doğru ve ince olarak akıyor tam idrarımı yapacağım en az 5 saniye yutkunur gibi olup idrarımı yapıyorum arada hafif kanlı idrar geliyor 3 gündür idrarımı yaptıktan sonra penisim çok ağrıyor hocam ne yapmam gerektiğini bana bildirirseniz sevinirim gurbetçiyim burada sigortamızda çelişmiyor ameliyatımı İstanbul'da olmuştum yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder saygılarımı sunarım.
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
3 yıl önce
Geçmiş olsun Necmettin bey. İşeme problemleri prostat ameliyatı sonrasında sıklıkla yaşanabilen sorunlardır. Ama bu şikayetlerin büyük kısmı tedavi edilebilir. Bizden randevu alıp muayeneye gelirseniz detaylı şekilde şikayetlerinizi dinleyip tedavi üzerinde konuşabiliriz.
Berat
3 yıl önce
Merhaba hocam ben 3 sene önce prostat kanserinden açık ameliyat oldum skor 3/4 İkinci derece adenokarsinoma ve prostat çıkarıldı ameliyattan sonra psa analizleri 000 olması gerekirken 0.92 çıktı radyoterapi aldım 30 gün sora düşmeye başladı son zamanlar analiz vermeyi muayeneyi geciktirdim şimdi idrarda kan geliyor ara sıra damla şeklinde oluyor olması normal midir yada nedenini merak ediyorum ne yapmam gerekiyor (şimdiye kadar da hiç böyle olmamıştı) lütfen cevaplar mısınız 🙏🏻Şimdiden teşekkürler 🙏🏻
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
3 yıl önce
Radyoterapi sonrası kanama olabilir ancak bunu tamamen radyoterapiye bağlamamak gerekiyor. Mutlaka bir üriner sistem ultrasonu ve sistoskopi yapılmalı. Geçmiş olsun Berat bey.
Ahmet
3 yıl önce
Hocam merhaba rahatsız ediyorum danışmak istedim ama; babam 1.5 sene önce robotik prostat kanseri ameliyatı oldu düzenli olarak yaptırdığımız psa sonuçlarında total psa sonucu hep küçüktür 0.01 çıktı fakat 15 gün önce 0.012 bugün ise 0.014 çıktı bu yükselme korkutucu bişeymidir
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
3 yıl önce
Öncelikle PSA ölçümünüzü hep aynı yerde yaptırın. Ölçümler arası en az 3 ay olsun. Eğer düzenli olarak PSA değerlerinde artış olursa, ek tedavilere ihtiyaç olabilir.
Turgay
3 yıl önce
1,5 ay oldu prostat ameliyatı olalı. Ama sık tuvalete çıkıyorum. 6 -7 kere. Gecede 3 kere. Ne zaman düzelir?
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
3 yıl önce
Ameliyatın hangi yöntemle yapıldığını ve nasıl yapıldığını görmeden yorumda bulunmak güç. Kontrol amaçlı üriner sistem US yaptırıp ardından değerlendirilmesini tavsiye ederim.
Erol
3 yıl önce
Prostat ameliyatı oldum. sağ kasığımda ve bacağımda ağrı mevcut sanki sinir ağrısı gibi 40 gün oldu halen sancı çekiyorum
Cevapla
Sinem
2 yıl önce
Iyi aksamlar babamda da ayni sorunu yasiyoruz 2 gundur ayni sanciyi babamda cekiyor size ne iyi geldi ve sebebi neymis ögrenebilirmiyiz size ne dediler ve ne zaman gecti
Yaşar doğan
3 yıl önce
Herkese sağlıklı günler. ben iyi huylu açık prostat ameliyatı oldum. 35 gün oldu yalnız idrar kaçırıyorum. Bu kaçırma ne kadar sürüyor bilgisi olan paylaşır mı yaşım 60 selamlar
Cevapla
haldun çelebi
3 yıl önce
geçmiş olsun yaşar bey. bende de aynı sorun oldu ama endişelenecek bir şey yok. ameliyatın durumuna göre idrar kaçırma süresi değişiyor sanırım. bende 15 20 gün sonra durmuştu. eğer yine geçmezse siz ameliyatı yapan doktora bi daha görünün.