BİNBAY TV
0(530) 100 90 85
Kaptan Paşa, Piyalepaşa Blv. No:34385, 34290 Şişli/İstanbul
04-18-2021
3 Dk.
Varikosel Ameliyatı Fiyatı

Varikosel ameliyatı olmak isteyen hastaların ameliyat sonuçları ile beraber merak ettiği bir diğer konu varikosel ameliyatı fiyatı ve ücretleridir.

Varikosel Ameliyatı Fiyatı

Varikosel erkeklerde görülen sağlıklı sperm üretimini engelleyici etki yapan bir damar genişlemesi rahatsızlığı olarak ifade edilmektedir. Varikosel ameliyatı fıyatı hakkında bilgilendirme yapmadan önce kısaca bu hastalığı tanıyalım. Ikındırma, öksürtme gibi yöntemler kullanarak karnın içinde daha fazla baskı oluşması sağlanmaktadır. Böylece elle yapılan muayenede varikosel bulgusunu tespit etmek daha kolay olmaktadır.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere engel teşkil eden bu hastalık, elle muayene sonucu tespit edildiğinde ameliyat ile tedavi edilmektedir. Ancak elle tespit edilemeyen bulgularda ultrason yöntemi kullanılmakta bu şekilde tespiti yapılan varikosel vakaların hafif olması sebebi ile ameliyata gereksinim duyulmamaktadır.

Sperm testi neticesinde spermlerin sağlıklı şekilde üremediğinin tespit edilmesi varikosel şüphesini güçlendirmekte ve tespit edilen varikoselin ameliyat yoluyla düzeltilmesi sağlıklı sperm hücreleri üretilmesini sağlamaktadır. Ancak bu düzelme oranının % 50 ile %60 arasında değiştiği, görülen düzelme sonucu yaşanan cinsel birleşme ile hamilelik ihtimalinin %38 olduğu vurgulanmaktadır.

Varikosel Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Varikosel ile ilgili merak edilen önemli bir husus ameliyatın, nasıl yapıldığının yanı sıra varikosel ameliyatı fiyatı olmaktadır. Konu ile ilgili en sağlıklı bilgi konuda uzmanlaşmış doktorlarla yapılan görüşmeler sonucu netlik kazanacaktır.

İşin maddi kısmı bir yana ameliyat deyince birçok kişi korkmakta ve ameliyatın nasıl yapıldığını merak etmektedir. Mikro cerrahi işlemi yoluyla kasıktan girilmek suretiyle uygulanan varikosel ameliyatı, çok fazla kesik ve yara olmadan damarların doğru şekilde bağlanması şeklinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ameliyat esnasında mikroskop kullanılması testisteki damarlara zarar vermeden kolay bir ameliyat uygulanmasına ortam hazırlamaktadır.

Varikosel Ameliyatı Sonrası Babalık

Ameliyattan sonra hamile kalma ihtimalinin ilk 6 ay içinde yapılan sperm testleri neticesinde görülebildiği ve hamile kalma durumunun kendiliğinden gerçekleşmemesi halinde mikro enjeksiyon yani tüp bebek yöntemine başvurulması gerektiği ancak rahim içi aşılama yöntemi ile de hamilelik oluşması sağlanabildiği ifade edilmektedir.

Aşılama tekniklerinin kullanılabilmesi ve başarılı olabilmesi için erkekteki sperm üretiminin düzgün olması gerekmektedir. Bu nedenle belirgin bir varikosel hastalığı olan erkeklerin ameliyat olmasının hamileliğin oluşabilmesi için kesinlikle gerektiği vurgulanmaktadır. “Bütçe sıkıntısı yaşar mıyım?” korkusu olanların ve “Varikosel ameliyatı fiyatı ne kadar?” diye merak edenlerin tek yapması gereken biraz piyasa araştırması yapmak ve konu ile ilgili farklı uzmanlardan fikir almaktır.

Gelecek planları içinde çocukların da yer almasını isteyen ailelerin bu konu ile ilgili gerekli tedaviyi yaptırmaları ve bütçelerini tedaviye göre ayarlamaları onlar için en etkili çözüm olacaktır. Bu nedenle geleceğe yapılan bir yatırım mahiyetinde aslında ameliyat fiyatlarının çok yüksek olduğu da söylenememektedir.

Varikosel Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Sperm sayısı yok denecek kadar az olan kişilerde de etkili sonuçlar veren varikosel ameliyatının bu kişilere de uygulanması gerektiği, ameliyat sonrasında sperm testlerinin kontrol edilmesi sonucu sperm üretiminin başladığı vurgulanan görüşler arasındadır.

Gelişen teknolojiler sayesinde artık ameliyatların çok fazla kesi ve dikiş olmadan yapılabilmesi ameliyat sonrasında kişilerin çok fazla ağrı duymamasını sağlamakta, bu nedenle kişilerin çok fazla korku duyacağı bir durum olmaktan çıkmaktadır. Bunlara ilaveten ameliyatı yaptıran erkeklerin eşleri ile yaşadıkları birleşme neticesinde hamileliğin 8. aydan itibaren oluşabileceği de vurgulanan görüşler arasındadır.

Varikoselin Alternatif Tedavisi Var mıdır?

Peki, varikoselin cerrahi işlem uygulanmadan tedavisi yok mu?” sorusunun cevabı cerrahi işlemin bu hastalığın tedavisinde tek yöntem olmasıdır. Cerrahi yöntem gerektirmeyen türü ise zaten tedavi gerektirmemektedir.

Bunun sebebi varikoselin sperm üretimini bozmasına sebep olan damarlaşmanın testosteron içinde artmasıdır. Ve burada fazla kan birikiminin ısıyı arttırarak sperm üretimi için gerekli olan ısının üstüne çıkmasına sebep olmasıdır. Bu durumda ameliyat şart olmakta ve sonuçta çocuk sahibi olma ihtimali de kullanılan teknikler yardımı ile ya da doğal yolla daha mümkün bir hale gelmektedir.

Yorumlar ve Sorular
Kenan
2 yıl önce
Varikosek mikro cerrahi operasyonu ücret aralığı nedir?
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Ameliyat ücreti hakkında bilgi almak için 0(530) 100 90 85 den ulaşabilirsiniz.
Ünal
2 yıl önce
2.8 varikosel konuldu zarari varmidir
Cevapla
Mehmet AKGÜN
2 yıl önce
Merhaba hocam. Ben 59 yaşındaym, 1987 yılında 25 yaşnda varikosel ameliyatı olarak cocuk sahibi oldum. Aradan geçen yıllarda bi sorun yaşamadm son 10 yıldır ereksiyon sonrası kasıklarda agrılar oluyor kendiliğnden geçiyordu Bu sefer özellikle son iki yıldır iyi huylu prostat büyümesi tedavisinde Dr'umun yazdığı ve meni akışını engelleyen Avodart 0.5 mg ve Ürorec 8 mg ilaçlarını kullandığmdan bu yana yakın aralık cinsel ilişki ve ereksiyon sonrası kasık agrılarının yanında testislerde de agrılı sişme meydana gelmeye başladı ve iki üç gün dayanılmaz sancılar çekiyorum Sorum şu Acaba yeniden mi varıkosel oluştu
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Bazı testler ve incelemeler yapmadan yorumda bulunmak doğru değil Mehmet Bey. Bir üroloji muayenesi olmanızı öneririm. Geçmiş olsun.
Mert
2 yıl önce
Hocam merhaba benim sol testisimde ağrı var. Ama testisi tutan bağda hissediyorum. Bir kaç defa daha olmuştu fakat bu defa daha şiddetli oluyor. varikosel olma ihtimali kaçtır ve bunun ameliyattan başka tedavisi var mıdır?
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Testiste ağrı hissedilmesi durumunda mutlaka bir üroloji uzmanına muayeneye gidilmesini öneriyoruz. Muayene sonucunda göre tedavi planlaması yapılabilir.
Yusuf
2 yıl önce
Hocam iyi günler benim sağ testisimin üst tarafında ağrı var sizce bu varikoselden dolayı mı
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Tam tetkik ve tanı için doktor muayenesi tavsiye ederim. Her ağrı varikosele işaret etmeyebilir.
Ramazan
2 yıl önce
Merhaba hocam bende bu varikoseli 4 senedir fark etim bende her iki tarafta en çokta sol tarafta var herhangi bir ağrı yok ama kışın bir kaç defa olndu benim ameliyat olmam lazımı
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
2 yıl önce
Merhaba Ramazan bey. Muayene edip bazı test sonuçlarını görmeden tedavi yöntemi belirlemek mümkün değil. Dilerseniz iletişim numaramızdan randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz.
Bektaş
2 yıl önce
Merhaba hocam ben 46 yaşındayım 1 senedir bu sorunu yaşıyorum varikosel olduğu yeni ortaya çıktı bazı sorularım olucak bel ağrısı,bacak aralarında ağrı ve sertleşme sorunu yaparmı ? Numaram=0536 417 1323
Cevapla
Ali
3 yıl önce
Merhaba hocam , ben 19 yaşındayım uzun zamandır varikosel olduğumdan şüpheleniyorum ve yaptığım araştırma sonucu 1. Derece yani hafif derece varikoselim var diyebilirim. genellikle her ilişkiden sonra daha da şiştiğini fark ediyorum ve acıdığı da oluyor önce zamanla biraz daha küçülüyor.
Cevapla
Prof. Dr. Murat Binbay
3 yıl önce
Merhaba Ali Bey. Öncelikle geçmiş olsun. Tedavi yapılmadan varikosel hakkında bir şey söylemek doğru olmaz. Şikayetlerinizden endişeleniyorsanız mutlaka bir üroloji muayenesine girmenizi tavsiye ederim. Bize (530) 100 90 85 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.