0530 100 90 85

Prof. Dr. Murat Binbay her gün değerli hastalarının ürolojik ameliyatlarını yapmaktadır. Bu ameliyatlar sonrasında hastalarının yaşam kalitesini ve sağlık değerlerini normale döndürmeyi hedefleyen Binbay sizler için prostat, mesane ve böbrek kanseri ameliyatı olan hastalarından bir arşiv derledi.

Böbrek Kanseri Ameliyatı Olan Hastalar

böbrek kanseri hastası

Sevgili hastamın, sol böbreğinden kaynaklanan 12 cm lik iyi huylu kitleyi, robotik cerrahi ile böbreğini koruyarak temizledik. Daha önce ameliyatın zorluğu ile ilgili aldığı yorumlar nedeniyle, ameliyata girerken böbreğini kaybedeceğini düşünüyordu. Neyse ki bana ve ekibime olan güvenini boşa çıkarmadık. Böylesi büyük bir ameliyattan sadece bir hafta sonra......

böbrekte kitle hastası

Böbrek fonksiyonları azalmış olan 80 yaşındaki delikanlı hastam. Dahası sol böbreğinde 9 cm lik kitle saptanmış. Kalp kapaklarında darlık mevcut olduğu için ameliyatın çok riskli, ameliyat olsan bile böbreği alırız sonrasında diyalize gidersin demişler.

Hastamızın kalbini önce sevgili hocam Prof. Dr. Bingür Sönmez’e gösterdim. Bingür hocam engin tecrübesiyle, ameliyat olabileceğini fakat karına gaz verilmesinin uygun olmayacağını, bu yüzden ameliyatı açık cerrahi ile yapmamın daha uygun olacağını ifade etti.

Sevgili hastamın böbreğindeki 9 cm lik kitleyi açık ameliyat ile aldık. Hastamızın böbreğini koruduğumuz için hastamız diyalize de gitmedi. Ameliyattan 1 ay sonra......

böbrek kanseri hastası

Hayatta bazen hastalıklar sağlıklı yaşayan insanları da bulabiliyor. Böbrek kanseri tedavisindeki başarılarımı Ukranya’dan duyup gelen düzenli boks sporu yapan bir işadamı....

Böbrek kanserlerinin artık gençlerde de sık görüldüğünün canlı bir kanıtı.

Robotik cerrahi ile böbrekteki 4 cm lik kanserli dokuyu alıp, kalan sağlıklı böbrek dokusunu koruduk. Ameliyattan sonra kanama da olmadı, hastamızda ciddi bir ağrı da.

Ameliyattan sadece 5 gün sonra boks yapmaya başladık.

böbrek kanseri hastası

Bundan 6 yıl önceydi, genç bir kadın bir erkek çocuğuna 16 haftalık hamileydi. Yapılan kontroller sırasında sağ böbrekte 6.5 cm lik bir böbrek tümörü saptanmıştı. Tanıştığımız dönemde, Yusra hanıma hem bebeğini hem de çocuğu almamız gerekli demişlerdi.

Dünyada gebe bir hastada çocuk anne karnındayken, laparoskopik böbrek koruyucu bir ameliyat ile hem çocuğu hem de böbreği kurtarmıştık. Annesi ile geçen 5 yıllık bir serüven sonrası Yüsra hanım hem kanseri yendi, hem böbrekleri halen sağlam olarak çalışıyor, hem de dünya tatlısı oğlunu büyütüyor.

Mucize bebeğin adı ne mi? Adaşım Murat.......

böbrek kanseri hastası

Tek böbrekli hastalara böbrek ameliyatı yapmak çok risklidir. Hata kaldırmaz.

En ufak hatanızda, hasta diyaliz hastası olabilir.

Cezayir den kalkıp sorunsuz bir ameliyat deneyimi yaşamak için hastanemize başvuran hastamız....

Tek böbrekli ve böbreği ağzına kadar taşlarla dolu hastamıza eş zamanlı kombine Perkütan Nefrolitotomi (PNL) ve Ureteroskopi (URS) ameliyatı yaptık. Tek seansla hastamızın tüm taşlarını temizledik. Ameliyattan 3 gün sonra taburculuk öncesi veda fotoğrafı....

Prostat Kanseri Ameliyatı Olan Hastalar

prostat kanseri hastası

İngiltere de yaşayan 79 yaşındaki kadın doğum uzmanı meslektaşıma prostat kanseri teşhisi konulmuş. O da görüşümü almak ve tedavi olmak için Şişli Memorial hastanesine başvurdu. Tedavi sonucu hastalarımın mutlu olması beni en çok mutlu eden şeylerin başında geliyor.

prostat kanseri hastası

Dr. Ilber ile uluslararası toplantılar sayesinde 2006 yılından beri tanışıyoruz. Makedonya nın en iyi üroloji uzmanları arasında yer alan Dr. Ilber, babasına prostat kanseri tanısı koymuş. Tedavi için ise robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı yapılması için beni aradı. Yurt dışında üroloji uzmanı olan bir meslektaşımın prostat kanseri dendiğinde babasını bana emanet etmesi, beni hem onurlandırdı hem de babasına karşı büyük bir sorumluluk hissetmemi sağladı. Ameliyattan sonra sondası çekildi ve bu mutluluk pozunu verdik.

prostat kanseri hastası

Hayatımdaki en renkli fotoğraflardan birisi... Nijerya Deniz Kuvvetleri Komutanı ile birlikte... Yıllık kontroller sırasında tanıştığımızda, sürpriz bir şekilde prostatında kanser tespittik. Erken dönemde yakalandığı için robotik cerrahi ile prostat kanseri ameliyatı yaptık. Hastamız kanserden kurtuldu, ameliyat sonrası 1 gün bile idrar kaçırması olmadı, tüm erkeklik fonksiyonları korundu. 

iyi huylu prostat büyümesi hastası

İyi huylu prostat büyümesi erkeklerin korkulu rüyası...Ülkemizde de böyle, dünyada da böyle..... İşeme şikayetleri olan erkekler, ilaçlar fayda etmeyince ameliyat oluyorlar. Son yıllarda en etkili prostat ameliyatlarından birisi HoLEP ve Thulium ameliyatıdır.

150 gram prostatı olduğu için Romanya dan HOLEP prostat ameliyatı olmak için gelen hastamız, yaptığımız HOLEP ameliyatı sonrası sondadan kurtulduğu ve gençliğindeymiş gibi işediği için çok mutluydu.

prostat büyümesi hastası

Hayatımda ameliyat ettiğim en büyük prostatlardan birine sahip olan hastam. Tam tamına 350 gr ağırlığa ulaşmış olan dev bir prostat. Neyse ki kanser değil. Robotik cerrahi ile 350 gr lık prostatı çıkardık. Hastamızda bu kadar büyük bir prostat olmasına karşın hiç bir kanama olmadı. Ameliyattan sonra gençlik günlerine dönen 77 yaşındaki hastam çok mutluydu.

Mesane Kanseri Ameliyatı Olan Hastalar

mesane kanseri hastası

Mesane kanserlerinin tedavisi incelik ister. Amacımız her zaman hastalarımızı mümkün olduğunca kendi idrar torbası ile yaşatmak, kanser idrar torbasının kas tabakalarına geçmeden önce idrar torbasını almaktır.

Mesane kanseri nedeniyle tedavi ettiğimiz hastamızda idrar torbasını almaya karar verdik. Robotik cerrahi ile idrar torbasını çıkardığımız hastamıza barsaktan yeni bir idrar torbası yaptık. Mesane kanserini kaslara yayılmadan almayı başardık. Sinir koruyucu cerrahi yaptığımız için hasta cinsel hayatına devam ediyor.

Mesane kanseri tedavisinde tecrübe önemlidir.


Sosyal Medyada Paylaş