0530 100 90 85
Hastalar Ne Diyor?

Prostat Kanseri Hasta Yorumları

Yunus Bayram

Bir işi yapıyorsan hakkını vereceksin. Hele bu insan sağlığı ve hayatı ise daha iyi olacaksın ilkesine uyan ve gelişime her fırsatta çaba harcayacaksın. Buna sımsıkı bağlı olan Sayın Murat Binbay’a saygılar.

– Yunus Bayram , Prostat Kanseri
Raşit Kaya

Sayın hocam Prof. Dr. Murat Binbay'a teşekkürlerimle. Daha önce gittiğimiz doktorlar erkekliğimi tamamen kaybetmekten bahsederken yada bir sene idrar kaçırabilirsin derken yada bu ameliyat için çok büyük rakamlar isterken. 1 eylül 2014 te prostat kanseri teşhisi ile gittiğimiz hocam 1 ekim 2014'te robotik cerrahi yöntemiyle ve başarılı bir ameliyatla hastalığıma müdahalede bulundu.
Ameliyat sonrası üç günde taburcu oldum. Yaşanması öngörülen idrar kaçırma olayını hiç yaşamadım.en çabuk biçimde cinsel yaşamıma geri döndüm. En önemlisi hocamın manevi desteği ilgi ve alakası hastasıyla birebir diyaloğu takdire şayandır. Hastalık sonrası rutin kontrollerde bile güler yüzü, tatlı dili, ilgisi alakası eksilmeyen hocama sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.
Saygılar ve hürmetlerimle.

– Raşit Kaya , Prostat Kanseri
İrfan Yasavul

2014 yılına kadar 3 yıl İstanbul’un en önemli hastanelerinde, özel kliniklerinde muayene ve kontrollerim sonucunda konulan teşhis mesane kalınlaşması idi.. Aralık 2015 tarihinde mesane kalınlaşmasının nedenini anlamak için (Hem sosyal medyada en iyi hekim sitesi hemde dostlarımın önerisiyle) Bağcılar Araştırma Hastahanesi'nde Prof. Dr. Murat BİNBAY'dan randevu alarak muayene oldum. Çok titiz çalışmaları sonucunda hastalığımın mesane kalınlaşması değil Prostat Kanseri olduğunu öğrendim. Hasta-Hekim ilişkisini bir psikolog inceliğiyle uygulayan Murat Bey hem hastalığımı tarafıma açıklaması hemde ameliyata ikna etmesi olağanüstü bir başarı hikayesiydi. Uzman Robotik Cerrah olması uygulayacağı Da Vinci Robotik sistemi bir ilkokul öğretmeni sabrı ile anlatması takdirle karşılayabileceğim bir diğer yeteneği idi. Kendisinden beklenen başarılı bir 2 saatlik operasyon sonucunda doğrudan servise alındım. Ne ağrım vardı ne de herhangi bir şikayetim. Buna rağmen gece 01.30'da 10 km'lik bir yol katederek kontrolleri özel olarak kendisi yaptı. Böylesine kariyer sahibi bir hocanın bu davranışı karşısında çok şaşırdım. Yurdumun böyle bir insana böyle bir doktora çok ama çok ihtiyacı var. Sağolun hocam, sağolun Murat BİNBAY.

– İrfan Yasavul , Prostat Kanseri
Ali Ceylancı

Prostat kanseri ameliyatı oldum. Hayatımda bu kadar güler yüzlü bir profesörü sanırım ilk defa görüyorum. Beni en çok etkileyen saat 11 de hastalarını ziyaret etmesi oldu. Prostat kanseri ameliyatımdan sonra 3. haftam ve çok şükür sağlıklıyım.

– Ali Ceylancı , Prostat Kanseri

Yorum Yapın