0530 100 90 85

Sertleşme sorunu, erkeklerde bir çok farklı nedene bağlı olarak görülebilen ereksiyon olma problemi şeklinde tanımlanabilir. Sertleşme (erekte olma) sorunu ileri seviyelerde yaşandığında cinsel hayatı olumsuz şekilde etkilemektedir. Bunun yanında öz güven kaybı gibi psikolojik sorunlara da neden olmaktadır.

Sertleşme sorununun tedavisinde çeşitli yöntemlere başvurulabilir. İlaç tedavileri, vakum ve enjeksiyon tedavileri, penil protez kullanımı ve powersonic tedavi yöntemleri uygulanabilir. Ereksiyon olma sorununa karşı en uygun tedavi yöntemini uzman ürologunuz ile birlikte bazı testler sonucunda belirlersiniz. 

Powersonic Uygulaması Nedir?

Powersonic, erkeklerde görülen sertleşme sorunu (erektil disfonksiyon) tedavisi için kullanılan medikal bir uygulamadır. Powersonic tedavisi yalnızca yetkili hastane ve kliniklerde uygulanmaktadır. Bu tedavi, erkeklerde 35-40'lı yaşlardan sonra üreme organına giden damarlarda oluşarak kan akışının yavaşlamasına sebebiyet veren plakları ortan kaldırır. Zayıf kan akışı sebebiyle ortaya çıkan ereksiyon problemlerinin (ED) etkilerini tersine çevirmek için güvenli ve konforlu bir tedavi yöntemidir.

Powersonic düşük yoğunluklu, yüksek frekanslardaki ses dalgalarını kullanarak, penise giden damarlarda birikmiş plakları yok ederek, kan dolaşımının arttırılmasına yardımcı olur.

Sonik Performans Tedavisi olarak da bilinen bu teknoloji ile, dokular iyileşir ve yeni sinir oluşumları gerçekleşir. Powersonic, etkinliği, güvenliği ve sonucu arttırmak için özel olarak tasarlanmış bir protokol kullanmaktadır.

Sertleşme bozukluklarına bağlı olarak cinsel performans konusunda yaşanan sıkıntıların sebebi, zayıf kan akışıdır.

Powersonic, zayıflayan kan akışı sebebiyle oluşan sertleşme bozukluğunu tedavi eder.

Nasıl Çalışır?

Powersonic sertleşme tedavisi yüksek frekanslı düşük yoğunluktaki ses dalgalarını kullanarak, penise giden damarlardaki plakları yok ederek penis içindeki yeni kan damarlarının oluşmasını sağlamaktadır. Bu sayede, penise olan kan akışı artar ve cinsel işlev iyileşir.

Ek olarak, peniste yeni sinir dokusunun büyümesini aktif eder. Nörogenez olarak bilinen bu işlem, peniste hissiyatı arttırmaktadır. Bu tedavi düşük yoğunluklu ses dalgalarının kullandığı ve cerrahi bir tedavi olmadığı için, genellikle düşük yoğunluklu ekstrakorporeal şok dalgası terapisi (LI-ESWT) olarak bilinir.

15 dakikalık 4 - 6 seansta ESWT:

  • Penise giden damarlardaki kan akışının yavaşlamasına sebep olan plakları yok eder. Yeni kan damarlarının oluşmasını sağlayarak, büyüme faktörlerinin salımını uyarır.
  • Hareketsiz kök hücreleri aktif hale getirerek yeni hücrelerin büyümesini sağlar. Bu işlem zaman zaman penis boyutunda artışa neden olabilir.
  • Penise kan akışını fazlalaştırarak, erkeklerde daha sert ve güçlü ereksiyonlar oluşmasını sağlar.

Powersonic Sertleşme Sorunu

Sonuçlar

Powersonic sertleşme sorunu tedavi yöntemi ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. 

Uygulama sonrasında hastalar günlük aktivitelerine normal şekilde devam eder. Seanslar sonucunda iyileşme süresi gibi bir şey yoktur.

Erkeklerin %80'i tedavi sonrası olumlu sonuçlar almaktadır.

Bazı hastalarda uygulama sonrasında ilk 24 saat içinde kendiliğinden ereksiyon yaşanabilir. Bu durum geçicidir.

Sonuçlar hastanın tıbbi durumuna ve yaşına bağlı olarak değişir ve tam sonuçların elde edilmesi bir kaç ay gibi bir zamanı kapsayabilir.


Sosyal Medyada Paylaş