0530 100 90 85

Penis büyütme estetiği operasyonu penis boyutunu arttırarak erkeklere daha fazla cinsel güven ve zevk kazandırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir.

Penis büyütme estetiği tedavisi, sağlıklı bir cinsel yaşam isteyen ve estetik görünüme önem veren kişiler tarafından tercih edilir. Penis boyu bazı erkekler tarafından fonksiyonuyla paralel düşünülerek arzuladıkları boyutlarda olmadığında psikolojik durumlar ortaya çıkmaktadır.

Erkekler penis boyu ile alakalı olarak endişeye düşebilirler. Erkekler için geçerli en önemli sorunlardan birisi de penis boyu, kalınlığı ve penisin işlevselliğidir. Farklı sebeplere bağlı olarak penis için uzatma ve kalınlaştırma ameliyatı yapılmaktadır.

Bilinenin aksine, penis boyunun büyütülmesi partnerin daha çok uyarılacağı anlamına gelmemektedir. Kadınlarda orgazm durumu derin penetrasyona yani penisin boyutuna bağlı bir durum değildir.

Sağlıklı Penis Boyu Ne Kadardır?

Yapılan araştırmalarda penis boyunun normalde 7,5 ile 10,5 cm aralığında, ereksiyon durumunda ise 12-18 cm aralığında olduğu bilgileri elde edilmiştir.

Buna göre ereksiyon halindeki boyu 11-12 cm altında olan penisler hastanın da talebi ile kısa kabul edilmekte ve penis büyütme estetiği işlemi için aday kabul edilmektedir.

Penis boyu 10 cm altında olursa bu duruma mikropenis adı verilmektedir. Aşırı kilolu kişilerde pubis bölgesi yağlı olduğu için penis bu bölgede gizlenmiş olarak bulunmakta ve normal boyutlarda olsa bile mikropenis görüntüsü barındırabilmektedir. Penis mikropenis durumunda olmadıkça herhangi bir cerrahi işlem uygulamak doğru değildir.

Penis İçin Karşılaşılabilecek Problemler

Erkekler için peniste görülebilecek bazı sağlıksız durumlar vardır. Bunları şöyle listeleyebiliriz:

  • Penis boyunun normalden kısa olması
  • Penis kalınlığının normale göre ince olması
  • Penis doğrultusunun yanlış yönlere doğru olması, penis eğriliği
  • Şekil bozuklukları

Penis Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Hasta lokal anestezi ile kısmen uyutularak penis büyütme ameliyatı gerçekleştirilir. Hastanın genel anestezi ile uyutulmasına gerek yoktur.

Pubis bölgesine uygulanan uygun bir kesi ile girilerek penisi hastanın vücuduna bağlayan askılayıcı bağa ulaşılır ve bu bağ kesilir. Penis öne çekilerek pubis alanında bulunan deriden yararlanarak penis büyütme gerçekleştirilmiş olur. Operasyon sonrasında bir gün hastanede kalınması uygun olacaktır.

Uygulama sonucunda peniste herhangi bir ereksiyon, duyu ya da his kaybı yaşanmaz. Penisin kalınlaştırılma işlemi ise penise hastanın kendi yağ dokusunun enjekte edilmesi ile gerçekleştirilir. Yağ alınan bölge olarak sıklıkla bel bölgesi ya da bacağın iç kısımları tercih edilmektedir.

Peniste, uygulanan penis büyütme estetiği tekniğine göre 3-4 cm büyüme elde edilebilir. Elde edilen bu büyüme daha durağan durumdayken göze çarpar. Penis büyütme teknikleri uyarılmış halde fazla bir büyüme sağlamayacaktır. Uygulanan operasyonlar ortalama olarak 2 saat sürebilmektedir.

Ameliyat sonrasında ilk 1 ay içinde cinsel aktiviteden uzak kalınması önerilir.


Sosyal Medyada Paylaş