ak
Prof. Dr. Murat Binbay'ı Instagram'da Takip Edin, Güncel İçerikleri Kaçırmayın!
Instagram'da takip et.
Güncel İçerikleri Kaçırma!
Takip Et
0530 100 90 85

Penis büyütme ameliyatları penis boyutunu arttırarak erkeklere daha fazla cinsel güven ve zevk kazandırmayı amaçlayan bir tedavi yöntemidir. Penis büyütme estetiği tedavisi, sağlıklı bir cinsel yaşam isteyen ve estetik görünüme önem veren kişiler tarafından tercih edilir. Penis boyu bazı erkekler tarafından fonksiyonuyla paralel düşünülerek arzuladıkları boyutlarda olmadığında psikolojik durumlar ortaya çıkmaktadır. Erkekler penis boyu ile alakalı olarak endişeye düşebilirler. Erkekler için geçerli en önemli sorunlardan biriside penis boyu, kalınlığı ve işlevselliğidir.

Bilinenin aksine, penis boyunun büyütülmesi partnerin daha çok uyarılacağı anlamına gelmemektedir. Kadınlarda orgazm durumu derin penetrasyona yani penisin boyutuna bağlı bir durum değildir.

Penis Boyu Normalde Ne Kadardır?

Yapılan araştırmalarda penis boyunun normalde 7,5 ile 10,5 cm aralığında, uyanıklık durumunda ise 12-18 cm aralığında olduğu bilgileri elde edilmiştir. Buna göre ereksiyon halindeki boyu 11-12 cm altında olan penisler hastanın da talebi ile kısa kabul edilmekte ve penis büyütme işlemi için aday kabul edilebilmektedir. Penis boyu 10 cm altında olursa bu duruma mikropenis adı verilmektedir. Aşırı kilolu kişilerde pubis bölgesi yağlı olduğu için penis bu bölgede gizlenmiş olarak bulunmakta ve normal boyutlarda olsa bile mikropenis görüntüsü barındırabilmektedir. Penis mikropenis durumunda olmadıkça herhangi bir cerrahi işlem uygulamak doğru değildir.

Penis Bölgesinde Karşılaşılabilecek Problemler

Erkeklerin penis bölgelerinde karşılaşabilecekleri problemler şunlardır:

  • Penis boyunun normalden kısa olması
  • Penis kalınlığının normale göre ince olması
  • Penis doğrultusunun yanlış yönlerde olması, penis eğriliği
  • Şekil bozuklukları

Penis Büyütme Nasıl Gerçekleştirilir?

Pubis bölgesine uygulanan uygun bir kesi ile girilerek penisi vücuda bağlayan yapı olan askılayıcı bağa ulaşılır ve bu bağ kesilir. Penis öne çekilerek pubis alanında bulunan deriden yararlanarak penis büyütme gerçekleştirilmiş olur. Operasyon sonrasında bir gün hastanede kalınması uygun olacaktır.

Uygulama sonucunda peniste herhangi bir ereksiyon, duyu ya da his kaybı yaşanmaz. Penisin kalınlaştırılma işlemi ise penise hastanın kendi yağ dokusunun enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. Yağ alınan bölge olarak sıklıkla bel bölgesi ya da bacağın iç kısımları tercih edilmektedir.

Peniste, uygulanan penis büyütme tekniğine göre 3-4 cm büyüme elde edilebilir. Elde edilen bu büyüme daha durağan durumdayken göze çarpar. Penis büyütme teknikleri uyarılmış halde fazla bir büyüme sağlamayacaktır. Uygulanan operasyonlar ortalama olarak 2 saat sürebilmektedir.

Daha detaylı ve uzmanından bilgi edinmek için iletişime geçebilirsiniz.


Sosyal Medyada Paylaş