0530 100 90 85

Son bulgulara göre koronavirüs, erkeklerde erektil disfonksiyon yani sertleşme güçlüğü sorunlarına neden olabiliyor.

Koronavirüsün beyin ve akciğerler dahil olmak üzere vücudun birçok bölümünü etkileyebileceğini biliyoruz. Artık, iktidarsızlığın da bir semptom olabileceğini kabul etmenin zamanı geldi.

Dünyada daha fazla COVID-19 vakası ortaya çıktıkça, erektil disfonksiyonu bu virüse bağlayan daha fazla rapor ortaya çıkıyor. Endocrinological Investigation Dergisi'nde yayınlanan bir araştırma, koronavirüs hastalarının hastalıktan kurtulduktan sonra bazı cinsel sorunlar yaşadığını ortaya çıkardı. Erkek hastalarda en sık rastlanan sorunlar, sertleşme bozukluğu ve iktidarsızlık.

Gerçek şu ki, COVID-19 tıp dünyası için hala yeni ve hala virüsün kısa ve uzun vadeli etkilerini keşfetmeye devam ediyoruz. Koronavirüsü kesin ve doğrudan sertleşme (ereksiyon) bozukluğuna bağlayacak yeterli bilimsel veri yok.

Ancak bazı uzmanlar, zaman geçtikçe sertleşme bozukluğunun nadir bir semptom olarak kalacağını tahmin etmiyor. Bazı uzmanlar COVID enfeksiyonunu şiddetli bir şekilde geçirenlerde bu semptomun daha yaygın hale geleceğine inanıyor.

Sertleşme sorunu ve tedavisi hakkında bilgi almak için ilgili içeriğimizi okuyabilirsiniz. >> muratbinbay.com/sertlesme-sorunu-ve-tedavisi

Sertleşme Bozukluğu Kalıcı Olabilir Mi?

Veriler, virüsün kan damarlarına bulaşıp saldırabileceğini gösteriyor. Bu, COVID-19'dan kurtulan bazı kişilerin neden kan pıhtıları, akciğerler veya böbreklerle ilgili komplikasyonlar veya diş kaybı gibi ağız sağlığı sorunları yaşadığını açıklıyor.

Koronavirüs, hastanın vücudunda yayılırken endotel denen kan damarlarının iç duvarlarına saldırıyor. Erkekler hastalarda penis içindeki damarlara da yerleşebilen bu virüs, vasküler tıkanmalara neden olabiliyor.

Sertleşme sorunları büyük ölçüde kan akışıyla ilgili sorunlardan kaynaklanır. Kan damarlarını bozan veya kanın vücudun tüm bölümlerinde serbestçe akmasını engelleyen herhangi bir şey, neredeyse kesin bir şekilde ereksiyon sağlama yeteneği üzerinde etkili olur.

Ruh sağlığı ve fiziksel sağlık, özünde birbiriyle bağlantılıdır. COVID-19'dan kaçınmak veya tedavi sürecine girmek duygusal sağlığınızı etkileyebilir ve bu da cinsel istek ve ruh halinde önemli bir kötüleşmeye yol açabilir.

Tüm bunlar, daha fazla COVID-19 verisi ve araştırmasına olan ihtiyacın altını çiziyor. Net olarak erektil disfonksiyonun ne kadar süreceğini bilmek şu durumda mümkün değil.

ABD'li bazı uzmanlara göre, COVID-19’un neden olduğu bazı tahribatların ömür boyu sürebilme riski var.

COVID -19 bir çok yönden vücudumuza zarar veriyordu. Şimdi listeye sertleşme bozukluğu ve iktidarsızlık da eklendi.


Sosyal Medyada Paylaş