0530 100 90 85
Hastalar Ne Diyor?

Böbrek Kanseri Hasta Yorumları

Abdullah Baştürk

Babam 19 Kasım 2014 tarihinde böbrek ameliyatı oldu. Hocamla tanıştığım günden itibaren birbirimize olan güven kafamızdaki tüm soru işaretlerini yok etti. Net cevap verip direk sonuca ulaştık. Murat Binbay ile karşılaşmadan önce birkaç doktor ve hastaneye gittik. Gittiğimiz hastanelerde doktorlar sol böbreğin alınması gerektiğini söylediler. Murat Binbay ile tanıştık.
Böbreği almak yerine ilgili dokuyu alabileceğini ancak bunun çok zor ameliyat olacağını söyledi. 5 saat süren ameliyat sonucu Allah'ın izniyle istenilen sonuca ulaştık. Ameliyatın üzerinden bir yıl geçti. Çok şükür hiç bir olumsuz sonuçla karşılaşmadık. Güler yüzlü,hastasına olan ilgisi, mesleğine olan ciddiyetinden dolayı Murat Binbay'a ameliyathane ekibine, asistan, hemşire ve hasta bakıcılarına ayrı ayrı teşekkür ederim.

– Abdullah Baştürk , Böbrek Kanseri
İsrafil Altundağ

17 ağustos 2015 tarihinde ameliyat oldum. 8.5 cm kanser kitlesi vardı böbreğimde. Bütün doktorlar böbreğimi alacaklarını ve 6 ay iyileşemeyeceğimi söylerken Murat Bey robotik sistemle sadece kitleyi aldı beni kanser kitlesinden kurtardı ve 11 günde sağlıklı bir şekilde ayağa kalktım. Hatta memleketime kendi aracımla 12 saat boyunca araba kullanarak gittim. Allah razı olsun Murat hocamdan…

– İsrafil Altundağ , Böbrek Kanseri
Metin Evcan

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Klinik Şefi Doç. Dr. Murat Binbay’a tavsiye üzerine kontrol amaçlı gittim. Yapılan kontrolde ilk önce ultrason çekildi, daha sonra tomografi ve MR çekildi. Murat Bey bu süre zarfında hastalığımın üstüne üstüne gitti ve kısa bir zamanda teşhisi koyarak Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’nde robotik ameliyatla sol böbreğimde bulunan 2.5 cm'lik tümörü aldı. Sayın hocama minnettarım.
Kendisinin erken teşhis ve erken müdahalesi beni daha sonra doğabilecek büyük sıkıntılardan kurtarmış oldu. İnsan kendisini beklemediği bir hastalık içinde bulunca psikolojisi de çok farklı oluyor. Doç. Dr. Murat Binbay bana ameliyat öncesinde de sonrasında da çok destek oldu. Tüm gelişmeleri en net şekliyle ve en rahatlatıcı biçimde bana aktardı. Ona çok güvendim ve bu sayede sağlığıma kavuştum. Kendisine ve tüm ekibine teşekkürü borç bilirim.
Ameliyatım sonrasında bana tüm içtenliğiyle yardım edip yüzlerinden gülümsemeyi bir defa bile eksik etmeyen Mehmet Akif Ersoy hastanesi 4. kat hasta bakıcılarına da buradan sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim.

– Metin Evcan , Böbrek Kanseri
Büşra Karayıldırım

2015 Mayıs ayında anneme böbrek kanseri teşhisi konuldu. Murat Bey’e gidinceye kadar 3 hastane 3 doktor gezdik. Bütün doktorlar böbreğin alınması gerektiğini söyledi. Ancak bu durum anneme ileride yıllarda diyalize bağlanma ihtimaline kadar bir çok sorunu beraberinde getirecekti. Daha sonra eşimin babasının önerisi üzerine -ki onuda Murat Bey sorunsuz bir şekilde ameliyat etmiş- Murat Bey ile tanıştık. Böbreği almamız durumunda ileride karşılaşacağımız sorunları bize anlattı. Ve laparoskopik ameliyatla tüm böbreği almak yerine sadece ilgili dokuyu alabileceğini ancak bunun çok zor bir ameliyat olacağını söyledi. Gerçekten de bu zorlu süreci atlatmamızda emeği çok büyüktür. Murat Binbay, en zor ameliyatları en sorunsuz yapan mükemmel bir hekim.

– Büşra Karayıldırım , Böbrek Kanseri
İpek Altundağ

17 ağustos 2015 tarihinde böbrek ameliyatı oldum daha önceleri gittiğim hastanelerde doktorların hepsi böbreğimi alacaklarını kurtarma şansı olmadığını ve 6 ay iyileşemeyeceğini söylediler fakat murat hocaya geldiğimde bana tam tersini işinin böbreği kurtarmak olduğunu söyledi ve benim böbreğimde 8.5cm kanser kitlesi olduğunu söyledi robotik sistemle ameliyat edebileceği söyledi ve ben ameliyat oldum ve 11 günde ayağa kalktım her işimi sağlıklı bir şekilde yapabiliyorum hatta ameliyattan 15 gün sonra 12 saat memlektime kendi aracımı kullanarak gittim iyi ki murat hocayı tanımışım. Allah ondan razı olsun ki beni o kanser kitlesinden kurtardı ve her iki böbreğimde sağlıklı bir şekilde yaşıyorum teşekkür ederim Murat Hocam…

– İpek Altundağ , Böbrek Kanseri
Mahmut Yücetürk

Böbrek kanseri ameliyatı olmak için hastane hastane gezdikten sonra Allah karşıma Murat hocamı çıkardı. Bu denli azimli ve hastasını önemseyen bir başka doktor olamaz. Gerçek anlamda hastası ile titizlikle ilgileniyor. Çok sağolsun Murat hocam sayesinde şimdi sağlığıma kavuşmuş durumdayım.

– Mahmut Yücetürk , Böbrek Kanseri

Yorum Yapın